Trener personalny dla każdego

 

W Polsce trenerem personalnym w zasadzie może zostać każdy. Aby nim zostać, nie są potrzebne żadne licencje, ale oferta kursów doszkalających jest niezwykle bogata. Dlatego, podczas wyboru odpowiedniego trenera personalnego, warto przyjrzeć się jego ukończonym kursom, szkoleniom i dotychczasowemu doświadczeniu. 

Dobry trener personalny zazwyczaj specjalizuje się w jakiejś wąskiej dziedzinie, oczywiście nie jest to reguła, jednak trudno specjalizować się we wszystkim i we wszystkim być świetnym. Właśnie dlatego trenerzy personalni bardzo często mają wykształcenie fizjoterapuetyczne, psychologiczne czy dietetyczne. Odpowiednia specjalizacja pomaga trenerowi osobistemu pomóc osobom z dolegliwościami z zakresu narządu ruchu, otyłością czy brakiem motywacji do ćwiczeń i zmian w swoim życiu.

Podstawową cechą czy zaletą trenera osobistego jest posiadana przez niego wiedza oraz doświadczenie w zakresie metod treningu. Zdobyta wiedza wymaga konkretnego doświadczenia, dzięki temu trener osobisty jest w stanie dobrać indywidualny trening do różnych osób z różnymi wymaganiami. Trener personalny poza odpowiednią specjalizacją powinien posiadać wiedzę z zakresu treningu medycznego, odżywiania oraz psychologii treningu. Dlatego warto pamiętać, że praca trenera personalnego to nie jest tylko 60 minut, które poświęci dla twojego treningu na siłowni, to długie godziny zdobywania wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Dietetyka to dziedzina, w której każdy trener personalny powinien się specjalizować. Świadomość żywieniowa i odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa, do której można dostosować trening personalny. Trener osobisty potrafi zaplanować program żywieniowy nie tylko dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale również dla tych, które chorują na cukrzycęniedoczynność tarczycy czy przeróżne alergie pokarmowe. Dlatego odpiwednia dieta jest tak ważna, przy procesie treningowym.Plan teningowy i żywieniow ułoży Ci trenr osobisty.

trener osobisty personalny

 

ZADZWOŃ DO MNIE I UMÓW SIĘ

NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJE

602-641-351